KLIMATA KONTROLE

SINERGO mājas tiek aprīkotas ar jaunākajām gudrās mājas automatizācijas tehnoloģijām, nodrošinot ideālu iekštelpu mikroklimatu visa gada garumā un samazinātus apkures rēķinus!

TEMPERATŪRA zem 21°

automātiksi ieslēdzas apkures radiatori

TEMPERATŪRA virs 25°

automātiski ieslēdzas gaisa kondicionieris

MITRUMS 45% - 55%

zem 45% › automātiksi ieslēdzas gaisa mitrinātājs
virs  55% › automātiski ieslēdzas gaisa sausinātājs

GAISA KVALITĀTE

tiklīdz PASLIKTINĀS › ventilācijas sistēma automātiski palielina svaigā gaisa pieplūdu telpās.

Par optimāliem iekšējā gaisa komforta parametriem ir pieņemti: temperatūra robežās no +20 līdz +24ºC, relatīvais mitrums no 45 līdz 55% un CO2 saturs ne vairāk kā 1000 ppm.

GAISA KVALITĀTE

CO2: Paaugstināts CO2 saturs telpās visbiežāk rodās, tad kad ciemos pie jums sabrauc draugi un radi. CO2 nav vienkārši pamanāms un sajūtams, toties šis rādītājs būtiski ietekmē cilvēku pašsajūtu.

Starptautiskie pētījumi (Adrie van der Luijt 2007, Olli Seppanen 2005) pierāda, ka CO2 saturam jābūt ne vairāk par 1000 ppm. Pētījumā tika konstatēts – ja CO2 saturs bija virs 800 ppm, cilvēkiem bija vērojami tādi nepatīkami simptomi kā acu un aizdegunes iekaisums, galvassāpes, nogurums un problēmas ar koncentrēšanos. Ja koncentrācija bija vairāk par 1500 ppm, 79% respondentu sajuta nogurumu, savukārt 97% no tiem, kas periodiski cieš no migrēnas, galvassāpes parādījās jau 1000 ppm koncentrācijā. CO2 koncentrācijai līdz 500 ppm nav negatīvas ietekmes uz cilvēka veselību.

GOS: Gaistošie organiskie savienojumi (GOS) ir ķimikālijas, kuras izgaro no mēbelēm, plastmasas, mazgāšanas līdzekļiem un daudziem citiem produktiem. Tās rodas arī no ēst gatavošanas un dedzinot sveces. Kaut arī zema koncentrācija ir veselībai nekaitīga, liela koncentrācija var apdraudēt jūsu veselību. Tieši tāpēc arī GOS ir svarīgs iekštelpu gaisa kvalitātes indikators.

Ideālu gaisa kvalitāti SINERGO mājās nodrošina RENSON ventilācijas iekārta ar siltuma atguvi. Sistēma pēc nepieciešamības automātiksi regulēs svaigā gaisa pieplūdi un nosūci telpās, ja gaisa kvalitāte būs ārpus normas robežām.

MITRUMS

Cilvēka organismam piemērotākais relatīvais gaisa mitrums ir 45 – 55%. Ja mitruma līmenis gaisā ir zemāks, tas nelabvēlīgi iespaido mūsu veselību, tāpēc ir svarīgi, lai telpās, kurās mēs pavadām visvairāk laika, gaisa mitruma līmenis būtu optimāls.

Sausā gaisa ietekmē var rasties problēmas ar koka mēbelēm, trepēm, grīdām un durvīm. Īpaši aktuāli tas ir apkures sezonā, kad gaisa mitrums telpās bieži pazeminās pat zem 25%. Stipri izžūstot, koks sāk plaisāt, lietojot rodas brakšķēšana, parketam rodas šķirbas u.t.t.

Tāpat sauss gaiss veicina miegainību, ādas un gļotādu sausumu, kairinājuma sajūtu degunā un kaklā. It īpaši svarīgs optimālais relatīvā mitruma līmenis telpās ir maziem bērniem un galvenokārt zīdaiņiem. Pediatri iesaka telpās, kur atrodas zīdaiņi un mazi bērni, uzturēt relatīvo gaisa mitruma līmeni ne mazāku kā 50%. Ja gaiss ir pārāk sauss, tas veicina ādas sausumu, tādējādi mazinot mazuļu aizsardzības spējas, radot sabiezējumus degunā, sausinot gļotādu u.c. Bieži mazuļu diskomforta un nemiera cēlonis ir sausa gaisa radīto blakusparādību sekas.

Turpretim pārāk augsts mitruma līmenis parasti rodas no drēbju žāvēšanas, ēst gatavošanas un dušas izmantošanas un tas palielina alerģiju un slimību risku, jo var veidoties labvēlīga vide dažādiem mikroorganismiem un pelējumam raksturīga smaka. Paaugstināts gaisa mitrums visvairāk novērojams ir vasarā un rudenī.

Jāņem vērā, ka vasarā telpas gaisu sausina kondicionieris, jo, siltam telpas gaisam saskaroties ar aukstu gaisu kondicioniera iztvaicētājā, mitrums no telpas siltā gaisa kondensējās iztveicētāja kondensāta vannītē un tiek izvadīts laukā.

SINERGO gudrās mājas sistēma automātiski ieslēgs gaisa mitrinātāju, ja mitrums telpās būs zem normas robežām un ieslēgs gaisa sausinātāju, ja mitrums būs virs normas robežām.

TEMPERATŪRA

Protams, mums katram ir sava komforta temperatūra. Tā lielā mērā ir atkarīga arī no sezonas – ziemā vēlamies, lai telpas ir siltākas, savukārt vasarā – vēsākas. Ne mazāk svarīgi ir arī tas, kam konkrētā telpa ir paredzēta, piemēram, virtuvē siltums var būt arī par dažiem grādiem zemāks nekā vannas istabā.

SINERGO mājās katrā telpā tiek uzstādīti viedie apkures termostati. Sistēma ir pieslēgta internetam un izmantojot mobīlo aplikāciju, ir iespēja regulēt mājas gaisa temperatūru katrā telpā atsevišķi no jebkuras vietas pasaulē!

Uzstādot katrā telpā sev vēlamo gaisa temperatūru vai ieplānojot vēlamos apkures laikus, temperatūra mājās būs tieši tāda, kādā jūties komfortabli.

Savukārt karstajās vasaras dienās, patīkamu vēsumu jūsu mājā nodrošinās gaisa kondicionieris, kas ieslēgsies automātiksi pie jūsu noteiktās gaisa temperatūras un automātiski atslēgsies, sasniedzot komforta temperatūru.

Ietaupi siltumenerģiju kamēr esi darbā un ieslēdz apkuri īsi pirms došanās mājās!

Izveidojot apkures grafikus, izmaksas par apkuri samazināsies līdz pat 35%!

TEHNOLOĢIJAS

NEO Heatmiser viedais termostats

 • apkures radiatoriem un siltajām grīdām
 • Siri un Google Assistant balss vadības kontrole
 • iespējams izveidot apkures grafikus
 • attālināta kontrole ar mobīlo aplikāciju

produkta prezentācijas VIDEO

 

Elgato EVE Room klimata asistents

 • gaisa kvalitātes, mitruma un temperatūras sensors
 • Siri balss vadības kontrole
 • darbojas Apple Homekit platformā

produkta prezentācijas VIDEO

Elgato EVE viedā rozete

 • elektroierīču attālinātai ieslēgšanai un izslēgšanai
 • Siri balss vadības kontrole
 • strāvas patēriņa kontrole
 • darbojas Apple Homekit platformā

produkta prezentācijas VIDEO

Keramiskie HYBRID sildītāji

 • vispiemērotākā apkures sistēma Pasīvām mājām
 • jauda tikai 375W
 • trīs tehnoloģijas vienā – infrasarkanais iztarojums, konvekcija, siltuma akumulācija

Gaisa kondicionieris Midea BLANC

 • A++ klases energoefektivitātes parametri
 • iebūvētas premium klases tehnoloģijas
 • klusa darbība
 • elegants dizains ar paslēplu displeju

produkta prezentācijas VIDEO

RENSON Delta ventilācijas iekārta

 • augsta siltuma atguve lidz 87%
 • Passive House sertificēta iekārta
 • iebūvēti gaisa kvalitātes, CO2 un mitruma sensori
 • attālināta vadība caur viedtālruni

Gaisa sausinātājs WOODS MRD20

 • kompakts un jaudīgs gaisa sausinātājs
 • paredzēts platībai līdz 80m2
 • klusa darbība

produkta prezentācijas VIDEO

Gaisa mitrinātājs STADLER FORM

 • klusa darbība, piemērots guļamistabām
 • elegants dizains
 • iespējams pievienot ēteriskās eļļas

produkta prezentācijas VIDEO 

GUDRĀS MĀJAS VADĪBA

Mūsu piedāvātās tehnoloģijas darbojos Apple Homekit gudrās mājas platformā. Tas nozīmē, ka attālināti māju ir iespējams kontrolēt ar visām iOS ierīcēm kā iPhone, iPad vai Apple Watch. Gudrās mājas vadības centrs ir Apple TV iekārta, kas piedāvā arī lieliskas Smart TV iespējas. Laika gaitā ir iespējams papildināt gudrās mājas sistēmu ar visdažādākajiem Homekit saderīgiem aksesuāriem, lai, piemēram, veidotu scenārijus mājas apgaismojumam, atvērt garāžas vārtus, automatizēt dārza laistīšanu, ieslēgt/izslēgt jebkuru elektroierīci mājā, veikt videonovērošanu utt.

Savukārt, viedos apkures termostatus Heatmiser ir iespējams pieslēgt arī Google Assistant platformai, lai apkuri varētu attālināti regulēt arī no Android tālruņiem.

Vairāk par Apple Homekit sistēmu un iespējām uzziniet šeit. 

PS. Kontrolēt gudro māju var arī sarunājoties ar Siri. Tiesa gan, tikai angliski.

Hey Siri, set the temperature in the living room to 22 degrees.

SINERGO mājās tiek uzstādīti viedie termostati un katras istabas temperatūru var regulēt attālināti no jebkuras vietas pasaulē!