Tehniskais apraksts

Ēkas norobežojošās konstrukcijas

SINERGO mājas ir projektētas pēc Pasīvās mājas standartiem ar siltumenerģijas patēriņu apkurei līdz 15kWh/m² gadā, tāpēc tiek pievērsta paaugstināta uzmanība ēkas norobežojošo konstrukciju siltumtehniskajām īpašībām, kuras ir uzstādītas vidēji trīs līdz četras reizes augstākas, kā tas ir noteikts LBN002-15 ‘’Ēku norobežojošo konstrukciju siltumtehnika’’. Lai sasniegtu uzstādītos enerģijas ekonomijas rādītājus, projekta risinājumā tiek izmantotas ēkas norobežojošās konstrukcijas ar augstu siltuma izolācijas koeficientu. Norobežojošo konstrukciju siltumcaurlaidības U vērtību izvēle un ēkas kopējā mikroklimata nodrošināšana, atbilstoši Pasīvo māju būvniecības prasībām, ir pamatota ar sertificēta pasīvo māju projektētāja aprēķinu. Lai nodrošinātu nepieciešamo ēkas gaiscaurlaidību, tiek izmantoti speciālie blīvējošie materiāli (līmlentas un poliuretāna blīvgumijas) ar kurām noblīvē visas konstrukciju savienojuma un pieslēguma vietas, kā arī komunikāciju atveres ārējās norobežojošajās konstrukcijās.

Ārsienas

Ēkas ārsienu konstrukcijā izmantoti materiāli – ekovate un kokšķiedras plāksnes, nodrošina augstu siltumpretestību un būtiski paaugstina būvelementa siltuma inerci. Ekovates siltumizolācija un kokšķiedras plāksnes ir koka izcelsmes būvmateriāli, līdz ar to ārsienām ir koka konstrukcijām raksturīgā inerce, kas ir vērtējams, kā būtisks ieguvums Latvijas mainīgajos laika apstākļos gan apkures periodā, gan karstajā gadalaikā. Paaugstināta būvelementa siltuminerce funkcionē kā papildu siltuma akumulators, nodrošinot diennakts temperatūru svārstību absorbēšanu tādējādi samazinot karstuma pieplūdi iekštelpās caur ārsienām vasaras karstajās dienās. Ārsienas konstrukcija veidota no koka karkasa I-sijām, pildīta ar ekovates siltumizolāciju blīvumā 55-60kg/m3,  bet no ārpuses siena vēl papildus siltināta ar ekoloģiskajām kokšķiedras plāksnēm, nodrošinot augstu siltumpretestību. Sienu paneļi konstruēti tā, lai nekur neveidotos tā saucamie termiskie tilti, bet montāžas tehnoloģija ļauj iegūt kvalitatīvu konstrukciju ar izcili blīvām savienojumu vietām.

Jumts

Rūpnieciski ražotas nesošās jumta konstrukcijas kopnes ar 2 grādu jumta slīpumu, pildītas ar ekovates siltumizolāciju 80cm biezumā, lai pēc nosēšanās biezums nebūtu mazāks par 60cm.  Jumta konstrukcijas pārkares daļā iestrādāta lietus ūdens notece. Jumta konstrukcija piemērota Latvijas laikapstākļiem.

Logi

SINERGO mājās tiek izmantoti PassivHaus sertificēti REHAU GENEO PHZ profila logi ar trīs stiklu paketi un paaugstinātu saules enerģijas caurlaidību. Logu iebūves risinājums ir izvēlēts tāds, lai maksimāli novērstu logu termiskā tilta efektu. Galvenās REHAU logu priekšrocības:

 • Izgatavota no high-tech materiāla RAU-FIPRO®;
 • Profils ar visaugstākajiem energoefektivitātes rādītājiem savā klasē (Uw = 0,73 W/m²K);
 • Teicama skaņas izolācija, neizmantojot tērauda armējumus, ar līdz šim nesasniegtiem rādītājiem skaņas izolācijas 5. klase (stikls 50 dB = Rwp 47 dB), turklāt papildus tiek iegūta optimāla siltumizolācija;
 • Aizsardzība pret ielaušanos līdz 3. pretestības klasei; bez tērauda armējumiem – pretestības klase 2, kā arī optimāla siltuma izolācija;
 • Drošs investīciju objekts, pateicoties atbilstībai pašreizējiem un tuvākajā nākotnē paredzamiem normatīviem, kas tādējādi palīdz ilglaicīgi saglabāt Jūsu nekustamā īpašuma vērtību.

Grīda

Ēkas grīdas konstrukcija ir veidota no koka karkasa grīdas paneļiem. Konstrukcija sastāv no nesošajām I-sijām 350mm, kuras ir pildītas ar 350mm biezu siltumizolācijas slāni un apšūtas ar plākšņveida materiāliem no abām pusēm.

Fasāde

Lai māja izskatītos lieliski arī pēc 10 gadiem, fasādes apdarei izmantojam dekoratīvas Eternit šķiedrcementa plāksnes, Villeroy & Boch fasādes akmens masas flīzes, termokoksnes apdares dēļus, kā arī Sibīrijas lapegli. Termokoksnes ilgmūžīgums tiek panākts ar termisko apstrādi, kas tiek iegūts ekoloģiski apstrādājot koksi augstā temperatūra un tvaikā, padarot koksni izturīgu pret puvi, pasargā to no krāsas maiņas, tie nevērpjas, nebojājās, neuzsūc mitrumu, neizplešas un nesaraujas.

Dotais apraksts ir informatīvs un neatspoguļo visas Sinergo māju tehnisko risinājumu specifiskās detaļas. 

Ārsienas konstrukcija

U-vērtība: 0,09 W/(m²K)

Jumta konstrukcija

U-vērtība: 0,075 W/(m²K)

Grīdas konstrukcija

U-vērtība: 0,12 W/(m²K)

Starpsienu konstrukcija

Aprīkojums

Augstākās klases PassivHaus sertificēti  logi ar trīs stiklu paketi un paaugstinātu saules enerģijas caurlaidību Uw=0,62 W(m2K).
PassivHaus sertificētas ārdurvis ar paaugstinātu siltumizolāciju. Uw=0,8 W(m²K).
Dzīvojamo istabu grīdas klātas ar Vācu ražotāja Wicanders trīs slāņu ozolkoka parketu.
Ozolkoka iekšdurvis. Ražotas no masīvām ozola kopā salīmētām lamelēm.
Virtuves mēbeles ar augstākās kvalitātes furnitūru un iebūvējamu sadzīves tehniku.
Vannas istabā uzstādīta Latvijas uzņēmumā Vispool ražotas akmens masas vannas un izlietnes. .
Pārdomāta jumta pārkare veido ēnojumu, lai vasarā māja nesakarstu, savukārt rudens, ziemas un pavasara saule māju sildītu.
Iekštelpu sienas un griesti tiek krāsoti ar augstākās kvalitātes Flügger ekoloģiskajām apdares krāsām, kuras ir īpaši piemērotas telpām ar lieliem logiem.
SINERGO mājas var aprīkot ar modernu SATEL apsardzes sistēmu, kura pieslēdzama pie jebkuras apsardzes sistēmas pults.
Svaigu gaisu mājā nodrošina PassivHaus sertificēta Paul Novus 300 ventilācijas sistēma ar 93% siltuma atguves efektivitāti.  
Mājas apkuri nodrošina jaunākās paaudzes HYBRID infrasarkanie keramiskie radiatori. Sildelementi ir estētiski un patērē tikai 375W.
Saules baterijas saražo tik daudz elektroenerģijas, cik nepieciešams, lai atpelnītu mājas elektriskās apkures izmaksas gada griezumā, padarot šo māju par nulles enerģijas ēku, jeb māju bez apkures izmaksām!

Energoefektivitāte

Pasīvās mājas projektēšanā tiek izmantota PHPP (Passive House Planning Package) enerģijas bilances aprēķinu programma, kurā detalizēti tiek ievadīti visi mājas ģeometriskie ēkas parametri, materiālu termiskās un fizikālās īpašības, dati par ēkas lietotājiem, apkures un ventilācijas sistēmu noslodzes grafiks, kā arī tiek ņemts vērā ēkas novietojums pret debespusēm un Latvijas klimatiskie dati. Šādi aprēķini ir nepieciešami, lai pārbaudītu vai māja atbilst Pasīvās mājas standartam.

 

Energoefektivitātes aprēķini SINERGO s130 pasīvāi mājai:

Apkures enerģijas bilance

Energoefektivitātes rādītāji

 • Siltumenerģijas patēriņš apkurei – 15 kWh/m² gadā
 • Prognozētais kopējais mājas elektropatēriņš – 5’500 kWh/gadā
 • Ēkas gaiscaurlaidības rādītājs (n50) – 0.4/h
 • Nepieciešamā apkures jauda  – 2.2 kW
 • Oglekļa dioksīda emisijas novērtējums – 0.99kg CO2/m2 gadā

 

Apkures patēriņa izmaiņas māju novietojot uz dažādām debespusēm:

 • uz dienvidiem – 15kWh/m² gadā;
 • uz rietumiem – 27kWh/m² gadā;
 • uz austrumiem – 28kWh/m² gadā;
 • uz ziemeļiem -34kWh/m² gadā.

Dokumentācija

⇒PassivHaus (PHPP) aprēķinu rezultāti
⇒Īpatnējais siltumenerģijas patēriņa apkurei
⇒Ēkas pagaidu energosertifikāts
⇒Būvelementu siltuma caurlaidības koefiecientu vērtības